RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości


MiastoWolin
Adres72-500 Wolin ul. Mostowa 1
Tel/Fax(091) 326 12 14
Email
Strona www
PrzewodniczacyGrażyna Laskowska
Numer konta07 9393 0000 0000 1153 2000 0010


Stałe formy dzialalnosci:

Punkt konsultacyjny ul. Kolejowa 1
Świetlica terapeutyczna

Dodatkowe informacje:

Przy PTZN działa UKS "Albatros":
Uczniowski Klub Sportowy "Albatros" działa przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narokomanii oddział terenowy w Wolinie. Przewodniczy mu Grażyna Laskowska, a członkami Zarządu są: Lucyna Choma, Witold Rudnicki, Anna Zielińska, Jurgen Weber i Jolanta Smardzewska. PTZN i UKS jest organizacją pozarządową, a członkowie zarządu działają społecznie. Towarzystwo realizuje profilaktykę pierwszego stopnia w oparciu o działania sportowe - żeglarskie. Prace trwają przez cały rok. UKS przeprowadza szkolenia w zakresie żeglarstwa - szkolenie i egzamin na stopień żeglarza i sternika jachtowego. W klubie systematycznie trenuje grupa dzieci i młodzieży, szczególnie w klasie Opty, Omega, Katamaran. Członkowie UKS brali udział w regatach: Liga Optymist - Kamień - Dziwnów - Wolin, Regaty Turystyczne, Regatach "Pożegnanie Lata". UKS "Albatros" organizuje Ogólnopolskie Regaty Międzymieliźniane o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Wolin. UKS "Albatros" od trzech lat bierze udział w Szczecińskim Programie Edukacji Morskiej, organizowanym przez Urząd Miejski w Szczecinie i ZOZŻ Szczecin. Członkowie klubu zdobywają najwyższe lokaty w konkursach z Wiedzy Morskiej w ramach powyższego programu. Dzięki zdobyciu pierwszych miejsc uczestniczyli w Szczecińskiej szkole pod żaglami w miesięcznym rejsie po Bałtyku, tygodniowych rejsach do Sztokholmu, Kopenhagi, Ronne, Nexo, Gudhejm, Sasnitz.
Dzieje naszego klubu - UKS "Albatros" 1974 - 2002Walory, jakie posiada Wolin oraz bliskość pięknych akwenów żeglugowych wykorzystała grupa zapalonych żeglarzy, którzy to w 1974 roku przyczynili się do powstania sekcji żeglarskiej w Ludowym Klubie Sportowym Wiking w Wolinie. Był to zalążek żeglarstwa, który jest kontynuacją działającego do tej pory UKS Albatros przy Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Wolinie Wówczas jej inicjatorami byli: Michał Romanowski, Adam Żeglis, Jan Biernacki, Jan Wiśniewski oraz Wenancjusz Jetka. Głównym celem, jakie sobie stawiali, było dotarcie do szerszego grona młodych ludzi, którzy chcieli uprawiać tak piękny sport, ale również doprowadzenie do wybudowania przystani żeglarskiej. I tak się stało, już w rok później przy dużym zaangażowaniu dyrektora Państwowych Gospodarstw Rolnych Andrzeja Cyprysa i członków zarządu sekcji został oddany do użytku budynek przystani jako ośrodek sportów wodnych, leżący zaledwie kilka metrów od rzeki Dziwnej. Od roku 1976 sekcja żeglarska LKS Wiking zajmowała się działalnością regatową dzieci i młodzieży w klasie optymist, cadet, ok-dinghy, latający holender. Odnosząc sukcesy w okręgu oraz działalnością szkoleniową i turystyczną do roku 1988.

22 sierpnia 1988 przy LKS Wiking powstaje koło przyjaciół Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, który głównie finansuje działalność Klubu. Jego założycielem był Bogdan Włodarek gdzie również do roku 1996 pełnił funkcje prezesa Klubu Ze względu na przestarzały sprzęt zanika działalność regatowa łodzi sportowych, natomiast organizowanych jest wiele rejsów, obozów rehabilitacyjnych dla młodzieży zagrożonej narkomanią głównie po zalewie szczecińskim i kamieńskim. Z bazy Klubu korzystała młodzież z innych oddziałów TZN i ośrodków resocjalizacyjnych z całej Polski. W lipcu 1997 przy Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii z inicjatywy Lucyny Choma powstaje nowy klub zwany Uczniowskim Klubem Sportowym ALBATROS. W oparciu o profilaktykę klub przyjmuje otwarty charakter swej całorocznej działalności żeglarskiej zarówno szkoleniowej, edukacyjnej i sportowej z dziećmi i młodzieżą. w działalności Klubu pomagają przede wszystkim rodzice, którzy jednocześnie wchodzą w skład Zarządu na jej czele przewodniczy Grażyna Laskowska pełniąca obecnie funkcje prezesa. W 1999r. Klub reaktywuje sekcje regatową jej trenerem jest Lucyna Choma, a w 2001 przy pomocy finansowej UMiG Wolin pozyskuje nowy sprzęt klasy optymist. Przy współpracy klubów UKS z Dziwnowa i Kamienia Pom. w 2000 r po raz pierwszy organizuje Gminne Regaty Ligi Opty o Mistrzostwo Powiatu Kamieńskiego. Najlepszą zawodniczką zostaje Paulina Rudnicka, która wywalczyła w 2001 r.

Wicemistrzostwo Powiatu. Ponadto Klub od 1999 jest organizatorem Regat Międzymieliźnianych na stale wpisanych w kalendarz imprez ZOZŻ Nasze jednostki z załogami młodzieżowymi rywalizują również na innych regatach między innymi : Dni Morza Świnoujście, Etapowe Regaty Turystyczne, Pożegnanie Lata - Dziwnów, Regaty Gminne Stepnica - Nowe Warpno, Regaty Winogronowe - Kamień Pom. Jednym z sukcesów Klubu było przyczynienie się do wygrania promocji miasta Wolin na najlepszą gminę na XXXVIII Etapowych Regatach Turystycznych promowaną w Polskim Radio Szczecin. Od 1999r. Klub realizuje program edukacji morskiej . Nasza młodzież została wielokrotnie laureatami konkursów : wiedzy morskiej ,literackiego , plastycznego gdzie w nagrodę uczestniczyła w rejsach bałtyckich na Darze Szczecina oraz Kapitanie Głowackim oraz 3 tygodniowym rejsie Radiowej Szkoły pod żaglami.

Klub zyskuje wielu sympatyków, sponsorów. Jednymi z nich są Jurgen i Regina Weber z przepięknego jachtu Moby Dick - Hamburg, którzy wspomagają finansowo działalność Klubu od początku jego powstania, są honorowymi członkami Klubu. Klub wielokrotnie gościł znanego, wspaniałego żeglarza Ludomira Mączkę nawiązując więzi serdecznej przyjaźni.

Osiągnięcia Klubu UKS "Albatros"
rok 2000
III miejsce Regaty Dni Morza - klasa otwarta S/y Kastor
III miejsce Regaty Międzymieliźniane - klasa otwarta S/y Kastor
III miejsce Regaty Gminne Stepnica - Nowe Warpno S/y Kastor
rok 2001
dziewcząt Paulina Rudnicka Międzygminna Liga Opty - klasa optymist
II miejsce Regaty Dni Morza - klasa otwarta S/y Kastor
III miejsce Regaty Międzymieliźniane - klasa otwarta S/y Kastor
III miejsce Regaty Międzymieliźniane - klasa omega S/y Nirwa
III miejsce Regaty Winogronowe - klasa otwarta S/y Fiki
I miejsce Regaty Pożegnanie Lata - klasa otwarta S/y Olor
rok 2002
II w grupie dziewcząt Julia Kozłowska Międzygminna Liga Opty - klasa optymist
III miejsce Regaty Międzymieliźniane Piotr Kusio - klasa optymist
I miejsce Regaty Międzymieliźniane - klasa otwarta S/y Kastor
III miejsce Regaty Międzymieliźniane - klasa omega S/y Nirwa
I miejce Regaty Winogronowe - klasa otwarta S/y Kastor

Ponadto Klub organizuje szkolenia na stopnie żeglarza i sternika jachtowego oraz czarteruje i wypożycza łodzie żeglarskie pozyskując środki finansowe na swą działalność statutową. Klub dzięki wielu zaangażowanym członkom oraz sponsorom stara się być prężnie działającą placówką nie tylko w okresie letnim, ale i zimowym.

Osiągnięcia PTZN UKS ALBATROS
Rok 1998
Obchody 10-lecia PTZN
Rok 1999
Pożegnanie Ludomira Mączke -Rejs Dookoła Świata"Szlakiem Magellana"
1999-2000
Wyróznienie dla PTZN UKS ALBATROS za aktywny udział w roku szkolnym 1999-2000
I miejsce w konkursie wiedzy morskiej "75-lecie PZŻ"
Gabrysia Olczyk
Paulina Rudnicka
Nikodem Zieliński
Wyróżnienie w konkursie literacko - fotograficznym "Przewodnik po morskim regionie"
Joanna Prachnio
Anna Musold
Wyróżnienie w konkursie plastycznym
Joanna Prachnio
Paulina Olczyk
2000-2001
Wyróżnienie dla PTZN UKS ALBATROS za wzorowe osiągnięcia w PEM w roku szkolnym 2000-2001
II miejsce w konkursie wiedzy morskiej "80-lecie szkolnictwa morskiego"
Joanna Prachnio
Mariola Szambelan
Robert Górski
Wyróżnienia w konkursie literacko- fotograficznym "Moje spotkania z morzem"
Joanna Prachnio
Filip Ossowski
Wyróżnienie w konkursie plastycznym "W głebinach mórz i oceanów"
Karina Choma
2001-2002
Wyróżnienie za aktywny udział w programie PTZN UKS Albatros rok szkolny 2001-2002

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2478796