RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

Koniec ery Prozaku ?
2013-11-10 7:26     Czytano: 2281 razy.
Być może era leków psychotropowych sięgnęła szczytu i nadchodzi jej powolny zmierzch. Chociaż wciąż wypisuje się recepty na rekordowe ich ilości, to z otchłani neurologii wyłania się radykalnie nowe podejście do zrozumienia i leczenia chorób psychicznych. Olbrzymi wysiłek badaczy nie skupia się już na opracowywaniu nowych tabletek, lecz na zmianie funkcjonowania konkretnych obwodów nerwowych poprzez fizyczną interwencję w mózgu.
wiecej
Marihuana niebezpieczna dla nastolatków !
2013-10-26 1:14     Czytano: 2538 razy.
Marihuana: niebezpieczna dla nastolatków, bezpieczniejsza dla dorosłych. Jeżeli ktoś zaczyna regularnie palić marihuanę w wieku nastu lat, gdy mózg intensywnie się rozwija, ryzykuje nieodwracalne obniżenie IQ o ok. 8 punktów Przez ponad 20 lat międzynarodowa grupa naukowców badała niemal tysiąc osób, mieszkańców Dunedin w Nowej Zelandii. Wnioski z tych badań opublikowano w magazynie ''Proceedings of the National Academy of Sciences'', opisuje je BBC .
wiecej
Urugwaj i marihuana ciąg dalszy
2013-10-26 1:12     Czytano: 2301 razy.
Urugwaj stanie się pierwszym krajem na świecie, w którym marihuana będzie sprzedawana legalnie i przez państwo.Projekt nowego prawa opracował lewicowy rząd prezydenta José Mugiki i wkrótce uchwali je parlament. Ustawa będzie rewolucją. Urugwaj zerwie z międzynarodową wojną przeciw narkotykom, czyli polityką bezwzględnego zakazu używania i handlowania wszelkimi substancjami uznanymi przez ONZ za odurzające.
wiecej
Urugwaj zawiesza legalizację marihuany
2013-10-26 1:07     Czytano: 2414 razy.
Prezydent Urugwaju Jose Mujica zawiesił rewolucyjny projekt legalizacji marihuany. Do czasu aż przekona do niego społeczeństwo.
wiecej
Narkotyki: 200 mln ludzi na świecie potrzebuje pomocy, nie więzienia
2013-10-26 1:03     Czytano: 2323 razy.
Międzynarodowe porozumienia antynarkotykowe często uniemożliwiają podejmowanie nowoczesnych programów pomocy uzależnionym lub zmuszają organizatorów projektów do działania ponad prawem - piszą naukowcy wprestiżowym magazynie ''Lancet''. Mądrzej rozdawać czyste strzykawki niż pozwalać na rozprzestrzenianie HIV.
wiecej
Marihuana - ta zdradliwa trawka
2013-10-26 0:49     Czytano: 3546 razy.
Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się głosy zwolenników legalizacji marihuany. Używają oni argumentów argumentów o rzekomej nieszkodliwości „trawki”, porównując ją z takimi popularnymi używkami jak alkohol czy tytoń.
wiecej
Ministra sposoby na dopalacze
2010-08-26 8:34     Czytano: 2965 razy.
To bardzo ciężka walka, przypominająca walkę z hydrą, jak odetniemy jedną głowę, pojawia się następna w postaci kolejnej substancji chemicznej - powiedział o tzw. dopalaczach minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Przedstawił jednak swoje pomysły na walkę z nimi. To możliwość zablokowania sprzedaży takiej substancji na półtora roku, zakaz reklamy i uzupełnienie listy substancji zakazanych.
wiecej
Rząd łagodniej o narkotykach
2010-08-26 8:30     Czytano: 2877 razy.
Posiadanie narkotyków na własny użytek już niedługo może nie być karane. Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który we wtorek przyjął rząd. Drugi ważny wątek projektu ma pomóc w walce z dopalaczami.
wiecej
Amfa idzie w aortę
2010-08-26 8:24     Czytano: 2941 razy.
NAUKOWE BADANIA W SPRAWIE DZIAŁANIA AMFETAMINY. Młodzi ludzie, którzy nadużywają amfetaminy, są bardziej narażeni na uszkodzenie aorty - wynika z badań amerykańskich naukowców. Według nich ten środek psychotropowy zwiększa prawdopodobieństwo powstania niebezpiecznego tętniaka aorty.
wiecej
Palę jointy, żeby nie udusić szefa
2010-08-26 8:18     Czytano: 2900 razy.
Sięgając po używki i zakazane substancje nie szukają mocnych wrażeń: zwyczajnie chcą przetrwać Coraz więcej pracowników, pod wpływem stresu, bądź z obawy o swoją wydajność, wpada w nałogi. Pracodawcom wygodnie nie dostrzegać tego problemu.
wiecej
 Wyswietlono: 0 do 10 wiadomosci z  61     wiecej >>

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2506559