RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

.
2018-12-22 20:59
.


Program Fred goes net to działanie adresowane do młodych osób nie wykazujących poważnych kłopotów funkcjonowania, np. używających narkotyków, pijących alkohol czy przejawiających zachowania zagrażające ich prawidłowemu rozwojowi, zdrowiu, a nawet życiu. Program Fred goes net jest krótką interwencją skierowaną do osób w wieku 13-19 lat, które z powodu spożycia alkoholu lub zażycia narkotyków zostały odnotowane po raz pierwszy przez policję, szkołę, szpital lub zostały ujawnione przez rodzinę.

W roku 2013 program Fred goes net został wpisany do bazy programów zalecanych prowadzonej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Instytut Psychiatrii i Neurologii (instytucje podlegające Ministrowi Zdrowia) oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji (agenda Ministerstwa Edukacji Narodowej). Posiada I stopień polecenia - jako dobra praktyka w ramach profilaktyki uzależnień.

Nasze badanie ma na celu ocenę skuteczności programu wczesnej interwencji Fred goes net. Zakłada się ewaluację wyników - bezpośrednich i odroczonych (po 5-6 miesiącach od zakończenia zajęć w danej grupie) oraz ewaluację procesu realizacji programu z uwzględnieniem wybranych czynników mogących mieć znaczenie zarówno dla natychmiastowych jak i odroczonych efektów programu. Efektem badań będą wnioski i zalecenia dotyczące dalszej realizacji programu w Polsce w celu utrzymania, a nawet podniesienia poziomu jakości programu, doskonalenia zawodowego i szkoleń obecnych jak i przyszłych realizatorów.

Program uzyskał pozytywną opinię Komisji do spraw Etyki Badań Naukowych przy Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Badania będą realizowane na terenie całego kraju z zachowaniem zasad etycznych, dbaniem o anonimowość i dyskrecję a dane uzyskane w badaniach będą opracowane w formie zbiorczego raportu.

Ewaluacje prowadzona jest w 3 pomiarach przy okazji realizacji programu FreD. Nie wymaga to żadnej dodatkowej rekrutacji. Ankieta wypełniana jest przez internet, uczestnik programu wypełnia ją w swoim telefonie. Pierwszy pomiar na koniec rozmowy wstępnej, drugi na zakończenie zajęć grupowych a trzeci po 6 miesiącach od zakończenia. Projekt zakłada wynagrodzenie dla realizatora oraz gratyfikację upominkową dla uczestnika.

Zwracamy sie zatem do realizatorów programu Fred z zaproszeniem do współpracy. Kontakt z koordynatorem projektu Robertem Rejniakiem na adres email: fred2018@wp.pl

Dla realizatorów przeiwdziane jest wynagrodzenie a dla uczestników upominki.

Zostaną Państwu przesłane szczegółowe instrukcje, filmy instruktażowe, oraz udzielone wszelkie inne informacje, a także materiały, które zostaną wysłane pocztą. W załaczeniu ogólny uproszczony schemat badania.
...powrót

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2226378