RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

KONFERENCJA: DOPALACZE - jak pomóc młodzieży ?
2015-09-22 8:59
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji pt: „Dopalacze - zagrożona młodzież i skuteczne metody interwencji” , która odbędzie się w dniu 5 października 2015 r. o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ulicy Szymanowskiego. Konferencja odbywa się w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” ZAPISY: email: konferencjadopalacze@wp.pl CZYTAJ DALEJ

Konferencja odbywa się w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie”.
Honorowy Patronat nad konferencją objęła Pani Teresa Piotrowska,Minister Spraw Wewnętrznych
która również osobiście będzie uczestniczyła w konferencji.
ORGANIZATORZY:

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy
Urząd Miasta Bydgoszczy
Komenda wojewódzka Policji w Bydgoszczy


Celem spotkania jest upowszechnienie na terenie całego kraju sprawdzonej strategii interwencji o udokumentowanej skuteczności, której pionierem w Polsce było miasto Bydgoszcz. Jest to program wczesnej interwencji „FreD goes net” wobec młodych osób używających dopalaczy, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Realizacja takiego projektu wymaga aktywnej współpracy przedstawicieli różnych instytucji zajmujących się młodzieżą i jej problemami – szczególną rolę w tej współpracy ma Policja, służba zdrowia, szkoły oraz władze samorządowe.

Realizacja programu „FreD goes net” w Bydgoszczy jest rekomendowana jako dobra praktyka. Pragniemy zaprezentować w jaki sposób można wykorzystać strategie tego programu interwencyjnego i stworzyć profesjonalny system pomocy, szczególnie dzieciom i młodzieży, które po raz pierwszy zażyły dopalacze lub inne substancje psychoaktywne, aby nie dopuścić do rozwoju zaburzeń, problemów zdrowotnych i prawnych.

Program „FreD goes net” jest rekomendowany przez Komisję Zdrowia UE, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii przy MZ w Warszawie, oraz wspierany finansowo przez niektóre samorządy wojewódzkie i gminne.

W Bydgoszczy województwie Kujawsko-Pomorskim program jest realizowany nieprzerwanie od 2009 roku. Na poziomie wojewódzkim co roku pozyskuje wsparcie finansowe z KBPN, Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu a w roku 2015 od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 "Bezpieczna i przyjazna szkoła"

Jesteśmy przekonani, że konferencja przyczyni się do rozpowszechnienia zainicjowanych w Bydgoszczy, sprawdzonych i skutecznych metod pomocy dzieciom i młodzieży w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom.

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 2 października, przez sekretariat konferencji.
tel: 573 37 88 22
poczta elektroniczna: konferencjadopalacze@wp.pl

NA PODANY ADRES EMAIL OTRZYMACIE PAŃSTWO PROGRAM KONFERENCJI
DECYDUJE KOLEJNOŚC ZGŁOSZEŃ< br>
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU
...powrót

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
2178129