RADA NAUKOWA PTZN
   Biuro ZG Warszawa
  Bartoszyce
  Brodnica
  Bydgoszcz
  Bytów
  Chojnice
  Gorzow Wielkopolski
  Grodzisk Mazowiecki
  Inowrocław
  Kalisz
  Katowice
  Kielce
  Koszalin
  Legionowo
  Leszno
  Lublin
  Łódz
  Piotrków Trybunalski
  Rudki k. Wałcza
  Słupsk
  Słupsk *
  Sochaczew
  Swiecie
  Swinoujscie
  Szczecin
  Szczecinek
  Tarnowskie Góry
  Toruń
  Tuchola
  Turek
  Warszawa
  Wolin
  Wólka Przybójewska
  Wrocław
  Zielona Góra
  Zimnowoda
NARKOMANIA
  Wiadomości
  Artykuły
  Ważne linki
  Księga Gości

Księga Gości

Ryszard Ulicki nie żyje...
2016-08-03 15:32     Czytano: 7651 razy.
W dniu 2 sierpnia 2016 odszedł od nas wieloletni Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii - Ryszard Ulicki. Przez cztery kadencje był Posłem na Sejm RP. Harcerz,poeta,pisarz, autor tekstów znanych piosenek: m.in. "Kolorowe jarmarki" czy "Pozwól mi Panie" . Był wielkim społecznikiem, przyjacielem młodzieży i idei wolontariatu. W naszej pamieci pozostanie na zawsze jego niesamowite poczucie humoru, energia i to, że zawsze można było na niego liczyć. Cześć Jego pamięci
wiecej
KONFERENCJA: DOPALACZE - jak pomóc młodzieży ?
2015-09-22 8:59     Czytano: 8949 razy.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji pt: „Dopalacze - zagrożona młodzież i skuteczne metody interwencji” , która odbędzie się w dniu 5 października 2015 r. o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przy ulicy Szymanowskiego. Konferencja odbywa się w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” ZAPISY: email: konferencjadopalacze@wp.pl CZYTAJ DALEJ
wiecej
FreD goes net w Mogilnie
2015-09-22 8:59     Czytano: 8342 razy.
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie zorganizowały konferencję pt. "Zagrożona młodzież" w ramach kampanii społecznej "Dopalacze kradną życie”.
W Kinie “Wawrzyn” przy Mogileńskim Centrum Kultury odbyła się wczoraj (16.09.15) konferencja dla przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych oraz organizacji społecznych poświęcona prezentacji programu wczesnej interwencji pn. „FreD Goes Net”. Program finansowany jest przez KBPN, Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
wiecej
Program wczesnej interwencji w Inowrocławiu
2015-09-22 8:58     Czytano: 8179 razy.
Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii – Oddział w Bydgoszczy, przy udziale Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Inowrocławiu zorganizowały seminarium pt. "Zagrożona młodzież". Seminarium zainaugurował Prezydent Miasta Inowrocławia - Ryszard Brejza. Wykład wygłosił szef Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy- Robert Rejniak,
wiecej
Program wczesnej interwencji w Tucholi i Brodnicy
2015-09-22 8:58     Czytano: 8385 razy.
W Kwietniu i w maju 2015 odbyły sie seminaria poświęcone wdrażaniu programu wczesnej interwencji wobec młodych osób eksperymentujących z dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnym "FreD goes net" w Tucholi i Brodnicy. Program jest rekomendowany przez Komisję Zdrowia Unii Europejskiej. Jest finansowany ze środków Krajowego Biura ds Przeciwdziałania Narkomanii oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. Samorządy Tucholi i Brodnicy również włączyły sie finansowo w realizacje programu na terenie swoich gmin.
wiecej
X EDYCJA SZKOLENIA DLA SPECJALISTÓW
2014-10-14 12:18     Czytano: 9055 razy.
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii
oddział w Katowicach
zaprasza do udziału w X EDYCJI Specjalistycznego Szkolenia w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków.
więcej na www.ptzn.katowice.pl
wiecej
Szkolenie "Dialog Motywujący w pracy z osobami uzależnionymi...
2014-04-18 9:33     Czytano: 8539 razy.
W kwietniu w Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie PTZN w Bydgoszczy rozpoczęło sie szkolenie dla psychologów, terapeutów - realizatorów programu "SUPP" - organizowanego w ramach realizacji projektu z Funduszu Rozwiazywania Problemów Hazardowych. W szkoleniu bierze udział 20 osób. Więcej o projekcie na Facebooku.
wiecej
Dzień profilaktyki w Zespole Szkól Samochodowych w Bydgoszczy
2014-03-25 21:32     Czytano: 8607 razy.
19 marca 2014 r. w ZSS w Bydgoszczy odbył się Dzień Profilaktyki. W przedsięwzięciu wzięło udział 150 gimnazjalistów oraz około 160 uczniów naszej szkoły. Uczniowie brali udział w róznych zajęciach prezentujących mozliwości spedzania czasu wolnego. Ponadto uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez terapeutów Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii
wiecej
O HIV i AIDS na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
2013-12-04 23:27     Czytano: 2101 razy.
„Czerwona kokardka” to znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS. Czerwony kolor wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, namiętności, walkę, ale i miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.
wiecej
O uzależnieniach i wczesnej interwencji w Piotrkowie Kujawskim
2013-11-24 11:02     Czytano: 2226 razy.
Policjanci i dyrekcja szkoły z Piotrkowa Kujawskiego zorganizowali szkolenie dla nauczycieli. Spotkali się także z rodzicami uczniów. Do współpracy zaprosili specjalistę psychoterapii uzależnień z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy.
wiecej
 Wyswietlono: 10 do 20 wiadomosci z  273    << powrót    wiecej >>

Wyszukaj Wiadomość:
Informacje ZG PTZN
DRUGS NEWS
Problemy Narkomanii-biuletyn
 

Wejść od 6.06.2006:
1996850